Aktualności

Uroczystości zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej: a) godz. 8:00 klasy „8", b) godz. 9:00 klasy „1-2”, c) godz. 10:00 klasy „3”, d) godz. 11:00 klasy “4-7”.
Szanowni Państwo, spotkanie rodziców przyszłych pierwszoklasistów odbędzie się 17 czerwca (poniedziałek) o godz.17.00. w holu na pierwszym piętrze. Na teren szkoły proszę wchodzić wejściem głównym. Podczas spotkania przekażemy ważne informacje...

Program miał na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania naszego kraju, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało wspomóc realizację podstawy programowej i pozwoliło urozmaicić zajęcia lekcyjne. Umożliwiło uczniom zdobycie i utrwalenie wiedzy o zabytkach, naszej tradycji, kulturze i historii. Ministerstwo dofinansowało koszty wycieczek w wysokości do 80%, resztę opłacili rodzice naszych uczniów.

Nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali dwa wyjazdy: do Kórnika i Poznania (klas 1a) oraz do Gdyni i Gdańska (klasy 7b i 7e).

 

W dniach 5-6.05.2022r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę. Wycieczka w 80% była sfinansowana ze środków ministerialnych.
W dniu 5.05.2022r. dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „Tajemnice instrumentów muzycznych”, która odbyła się w Muzeum Instrumentów Muzycznych- oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu. Na przykładzie zaprezentowanych na żywo instrumentów, młodzi uczestnicy zajęć poznali tajemnice, jakie kryją poszczególne rodziny instrumentów muzycznych. W drugiej części zajęć nowo poznana wiedza została sprawdzona podczas przemarszu przez wybrane sale Muzeum.

W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Palmiarnię w Poznaniu. Dzieci były zachwycone możliwością kontaktu na żywo z egzotycznymi roślinami i zwierzętami.
Interesujące opowieści przewodnika pozwoliły dzieciom poznać wiele tajemnic egzotycznych roślin i zwierząt.

W dniu 6.05.2022r. uczestnicy zwiedzali Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Duże wrażenie na dzieciach wywarł fakt, że zwiedzały dom- muzeum słynnego pisarza i podróżnika pod opieką jego krewnych, potomków.
W Kórniku (pod opieką przewodnika) uczniowie zwiedzili jeden z najciekawszych i najwspanialszych obiektów okolic Poznania, usytuowany na wyspie, zamek kórnicki z jego wyposażeniem, zbiorami, biblioteką. Zamek, który od niemal dwustu lat stanowi ważny ośrodek kulturalny i naukowy na mapie kraju i Europy.

Korzystając z dwudniowego pobytu w Wielkopolsce odwiedziliśmy też Park Miniatur w Pobiedziskach oraz podziwialiśmy przepiękny pałac oraz stare dęby w Rogalinie.

Program wycieczki był dla dzieci bardzo interesujący. Mimo młodego wieku uczniowie zdobyli bogatą wiedzę na temat ważnych miejsc i obiektów.

Palmiarnia

 

Puszczykowo

 

Puszczykowo-Muzeum Arkadego Fiedlera

 

Kórnik

 

Skansen Miniatur

Dąb w Rogalinie

 

 

W dniach 12-13 maja 2022 roku uczniowie klasy 7b i 7e pod opieką wychowawców: pani Hanny Matuszewicz i pani Moniki Cesarz oraz panów Grzegorza Tomasika i Macieja Grabowskiego udali się na wycieczkę realizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie w pierwszej kolejności zwiedzili statek Dar Pomorza w Gdyni. Następnie oglądali ciekawe eksponaty i prezentacje w Muzeum Marynarki Wojennej. Przewodnik zaprezentował również grupie historyczny układ urbanistyczny  Gdyni. Na końcu spacerowaliśmy po gdańskiej starówce, podziwiając zabytki miasta pochodzące między innymi z XVII wieku.

 

Gdynia - Statek Dar Pomorza

 

Gdynia - Muzeum Marynarki Wojennej

 

Gdynia - historyczny układ urbanistyczny

 

Gdańsk - miasto w zasięgu obwarowań XVII wieku

Z7.jpg
Z7.jpg
61.jpeg
61.jpeg
s5.jpeg
s5.jpeg
s3.jpeg
s3.jpeg
s22.jpeg
s22.jpeg
s1.jpeg
s1.jpeg
previous arrow
next arrow

Szkoła

1) W przypadku posiadania przez ucznia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego należy dostarczyć dokument do szkoły ze względu na inny symbol legitymacji. 2) Zdjęcie do legitymacji musi spełniać następujące warunki: powinno być w formacie...

Laboratoria Przyszłości

Konstruowanie i programowanie z klockami Lego z Laboratoria Przyszłości Doskonalimy kompetencje przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości {gallery}23_24/labolatoria/lego{/gallery}

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24 szkola24