W pierwszy weekend grudnia zapraszamy do wspólnego świętowania 25. rocznicy obecności Torunia na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO! W programie konferencja, widowiska na Rynku Staromiejskim i Zamku Krzyżackim oraz zwiedzanie nieznanych zakamarków toruńskiej starówki.

więcej informacji

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu, dzięki zakupowi nowych mikroskopów z programu #LaboratoriaPrzyszlosci mieli okazję przyjrzenia się subtelnym detalom tkanek zwierzęcych oraz roślinnych, w tym komórkom moczarki kanadyjskiej.
Obrazy pod mikroskopem wzbudziły duże zainteresowanie u naszych uczennic i uczniów, a co nas bardzo cieszy, dzieci rozwijały swoje kompetencje kluczowe.

Konstrukcyjne klocki Korbo zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, to fantastyczna zabawa dla uczniów przebywających w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu. Uczniowie w przyjemnej atmosferze uczą się planowania i współpracy, a także rozwijają kluczowe kompetencje. Z elementów budują maszyny i innowacyjne formy, którymi można poruszać. Obserwowanie uczniów tworzących nowe rozwiązania, nieoczywiste połączenia jest niezapomnianym doświadczeniem.  #LaboratoriaPrzyszlosci

Poznajemy sprzęt 😁Przygotowujemy się do następnego spaceru fotograficznego 📸
#LaboratoriaPrzyszłości

Korzystamy z fartuszków ochronnych podczas malowania, lepienia i innych brudzących technik plastycznych.

Nie prząśniczki, ale uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu i nie przędą, ale szydełkują własnoręcznie zrobionymi szydełkami nawlekając włóczki na kostki dziewiarskie. Adam Słodowy nie powstydziłby się tych przyrządów, które dzieci wykonały samodzielnie w nowej pracowni powstałej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Co teraz? Teraz od kłębka do nitki, czyli z kolorowej włóczki powstają przepiękne węże, będące etui dla długopisów.

#LaboratoriaPrzyszlosci – dziękujemy

Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych.
Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu pozostałą kwotę dofinansowania w 2022 r. przeznaczyła na zakup: wyposażenia sali do zajęć techniczno-praktycznych tj. mebli warsztatowych, zestawów narzędzi i materiałów. Oprócz tego zakupiliśmy sprzęt nagłaśniający i nagrywający (aparaty, głośniki, mikrofony, konsolę, dyktafony, oprogramowanie, słuchawki), zestawy klocków konstrukcyjnych do nauki robotyki, plansze interaktywne do nauki różnych przedmiotów, tablice prezentacyjne i suchościeralne. Powyższy sprzęt i pomoce będą wykorzystywane podczas lekcji informatyki, j. polskiego, języków obcych, fizyki, chemii, geografii matematyki, na zajęciach nauczania zintegrowanego, zajęciach dodatkowych w świetlicy, a także zajęciach techniczno-praktycznych, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebooku.

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24