Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty piątek 8.07 i poniedziałek 11.07 w godzinach 8.00-14.00

Jeśli zamiast dziecka zaświadczenie będzie odbierał:
- rodzic/opiekun prawny niezbędny będzie do okazania dowód osobisty,
- inna osoba, wówczas musi posiadać upoważnienie zawierające imię, nazwisko i numer dowodu osobistego oraz dowód osobisty do okazania.

„Uczyć, bawiąc” - to hasło przyświecało Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu podczas organizacji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Postanowiliśmy, że najlepszym sposobem na skuteczną edukację naszych najmłodszych koleżanek i kolegów z klas IV będzie połączenie tradycyjnych „otrzęsin” z lekcją o prawach dziecka. Tym sposobem dzień przerodził się w tydzień, zatem w naszej Szkole świętowaliśmy kilka dni.

Każde spotkanie z czwartoklasistami zaczynaliśmy uroczyście odśpiewaniem szkolnego hymnu, następnie uczniowie prezentowali przygotowane na ten dzień przebrania. Kolejnym punktem programu były zabawne testy: jedzenie cytryny, degustacja pączków bez użycia rąk czy też zrzucanie monety przytwierdzonej do czoła kremem. Śmiechu było co niemiara.

Druga część spotkania była całkiem serio. Starsze koleżanki z III klasy gimnazjum opowiadały o uchwalonej w 1989 r. Konwencji o Prawach Dziecka, omawiały niektóre z jej postanowień, podawały przykłady ich łamania ( w szczególności prawa do bezpłatnej nauki w krajach słabiej rozwiniętych). Następnie dzieci otrzymały kolorowe kartki, na których odrysowały swoje dłonie, wycięły je i napisały na nich zdanie: „Mam prawo do….” (tu wpisywały prawa, które wydały im się najważniejsze). Prace uczniów zostały przyklejone do ogromnego plakatu, w którego centrum znajdował się napis: „Jestem uczniem SP 24. Znam swoje prawa”.

Kolorowe dłonie symbolizowały fakt, że każdy jest inny, ale wszyscy mają takie same prawa. Plakaty zostały wyeksponowane w holu Szkoły.

Otrzęsiny połączone z lekcją o prawach dziecka zakończyły się uroczystym ślubowaniem i wręczeniem stosownego dyplomu wychowawcy.
Uważamy, że cel został osiągnięty. Nasi czwartoklasiści z pewnością na długo zapamiętają tak ważną dla nich lekcję, ponieważ nie ma lepszej metody, niż łączenie nauki z zabawą. Postanowiliśmy, że takie świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka stanie się w naszej Szkole tradycją.
Wydarzenie zostało zaprezentowane Rzecznikowi Praw Dziecka.

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24