W pierwszy weekend grudnia zapraszamy do wspólnego świętowania 25. rocznicy obecności Torunia na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO! W programie konferencja, widowiska na Rynku Staromiejskim i Zamku Krzyżackim oraz zwiedzanie nieznanych zakamarków toruńskiej starówki.

więcej informacji

Czy wiecie, ile waży święty Mikołaj? Nasi uczniowie wiedzą doskonale. Baaaaaardzo dużo! Tuż przed feriami zakończyliśmy akcję zbiórki monet na rzecz wychowanków fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina, w której wzięło udział aż 21 klas. W sumie zebraliśmy 71, 55 kilogramów drobniaków. Liderem zbiórki została klasa 1b, a za nią kolejno 5c i 8c. Gratulacje!
Członkowie Samorządu Uczniowskiego (z opiekunkami) segregowali, liczyli, dodawali, mnożyli i robili cuda, aby uporządkować ten przeogromny stos… dobroci, szczodrości i pięknych serc.
Przesyłka trafiła do adresatów :-)

Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest akcja „Każdego odwiedzi święty Mikołaj”.

W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił wesprzeć dzieci pozostające pod opieką Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 przy ul. PCK w Toruniu. Jak co roku uczniowie, rodzice, nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Zebraliśmy mnóstwo smakołyków: czekolad, cukierków, ciast i ciasteczek, płatków i kremów czekoladowych, bakalii, kakao. Nie zabrakło dekoracji – bombek, łańcuchów, światełek. Wszystko to przekazaliśmy w piątek adresatom.

Dziękujemy za okazane serce, hojność i empatię. „Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą.”

Khalil Gibran

Rada Uczniów zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Książkowe wyzwania”.

Nauczycielu, jeżeli chcesz, by przez kilka dni/tygodni każda Twoja kolejna lekcja zaczynała się czytaniem, ta akcja jest dla Ciebie!

Uczniu, jeśli marzysz o tym, by lekcje zaczynały się czytaniem rozmaitych książek, przedyskutuj z nauczycielami włączenie się do akcji.

Cel akcji: popularyzacja czytelnictwa, integracja klasy, dobra zabawa.
Czas akcji: listopad (akcję rozpoczyna nauczyciel w dowolnie wybranym dniu na początku miesiąca).
Bohaterowie: uczniowie i nauczyciele wszystkich przedmiotów; decyzję o udziale w akcji podejmuje każdy nauczyciel indywidualnie, to nie jest obowiązek tylko przywilej.

7 października odbyły się szkolne wybory do zarządu Rady Uczniów. Zgodnie z zasadami demokracji, choć w dyscyplinie sanitarnej, wybraliśmy przewodniczącego, którym został Bartosz Głaz z klasy 5e. Na jego zastępcę wybrano Wiktorię Trawkę z klasy 8f.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy.

Rada Uczniów SU ogłosiła konkurs na najsympatyczniejszego dyniowego potwora. Wobec kunsztu zaprezentowanych pomarańczowych rzeźb jury skapitulowało i postanowiło przyznać jedno wielkie wyróżnienie – WSZYSTKIM uczestnikom.

Miło nam poinformować, że znamy już wyniki naszych szkolnych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 663 uczniów. Oddano 648 ważnych głosów.

Przewodniczącym Rady Uczniów Samorządu Uczniowskiego został Oskar Raniszewski z klasy 3a gimnazjum (199 głosów), zaś jego zastępczynią Marta Sokołowska z klasy 8b (173 głosy). Oskarze, Marto - gratulujemy zaufania, jakim Was obdarzono. Życzymy pracowitej i owocnej kadencji.

Uczestniczymy w projektach:
szkola24 szkola24 szkola24