W pierwszy weekend grudnia zapraszamy do wspólnego świętowania 25. rocznicy obecności Torunia na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO! W programie konferencja, widowiska na Rynku Staromiejskim i Zamku Krzyżackim oraz zwiedzanie nieznanych zakamarków toruńskiej starówki.

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2021
"Jesteśmy różni - jesteśmy razem".

Październik to miesiąc, w którym szczególną uwagę zwraca się na temat dysleksji. Nasza szkoła kolejny już rok włącza się w Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
Jest to doskonała okazja, aby przybliżyć pojęcie ,,dysleksji” zarówno nauczycielom, uczniom, jak i rodzicom.
Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na ten temat i skorzystania z udostępnionych materiałów zawartych w zakładce PPP na stronie naszej szkoły.

Pamiętajmy, że:
CZYM DZIECKO ŻYJE, TEGO SIĘ NAUCZY:

• Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki, uczy się potępiać.
  • Jeśli dziecko doświadcza wrogości, uczy się walczyć.
  • Jeśli dziecko musi znosić kpiny, uczy się nieśmiałości.
  • Jeśli dziecko jest zawstydzone, uczy się poczucia winy.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze tolerancji, uczy się być cierpliwym.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności.
  • Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone, uczy się doceniać innych.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości.
  • Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie.
  • Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie.

(Autor Nieznany, Los Angeles 1991 r.)

Olga Tymińska
Marlena Maleszewska