Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych.
Otrzymane wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.
Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu pozostałą kwotę dofinansowania w 2022 r. przeznaczyła na zakup: wyposażenia sali do zajęć techniczno-praktycznych tj. mebli warsztatowych, zestawów narzędzi i materiałów. Oprócz tego zakupiliśmy sprzęt nagłaśniający i nagrywający (aparaty, głośniki, mikrofony, konsolę, dyktafony, oprogramowanie, słuchawki), zestawy klocków konstrukcyjnych do nauki robotyki, plansze interaktywne do nauki różnych przedmiotów, tablice prezentacyjne i suchościeralne. Powyższy sprzęt i pomoce będą wykorzystywane podczas lekcji informatyki, j. polskiego, języków obcych, fizyki, chemii, geografii matematyki, na zajęciach nauczania zintegrowanego, zajęciach dodatkowych w świetlicy, a także zajęciach techniczno-praktycznych, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebooku.