Aktualności

Jeśli masz kłopot, a nie masz komu się zwierzyć i chciałbyś/chciałabyś pozostać anonimowy/anonimowa, to wiedz, że ruszył telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w naszym mieście!  nr tel. 516 500 600


Od ostatniego weekendu października działa w Toruniu telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Możesz zadzwonić pod nr tel. 516 500 600 i zwierzyć się anonimowo ze swoich problemów.
Telefon funkcjonuje przez całą dobę,

...

Dyrektor szkoły informuje, że basen w roku szkolnym 2021/2022 czynny jest dla osób chcących skorzystać z pływalni indywidualnie w następujące dni: poniedziałki, środy i piątki - 18:00 (1h)

Ceny biletów : normalny 8,00 zł, ulgowy 5,00 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej)

Przypominamy o konieczności przestrzegania regulaminu pływalni, a w szczególności posiadania: czepka, klapek, mydła.

Konieczna jest kąpiel bezpośrednio przed wejściem na teren niecki

...

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Toruniu, od października 2021, uruchamia Punkty Konsultacyjne dla Rodziców  w wybranych placówkach oświatowych naszego miasta i w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. W punktach tych, w ustalone wtorki i czwartki w godz.16.00-18.00  dyżurować będą specjaliści naszej poradni. Ponadto w każdą środę dyżur specjalisty odbywał się będzie  w siedzibie poradni (ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6). Z bezpłatnej konsultacji można skorzystać w dowolnym punkcie, bez uprzedniego umówienia.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania. To była fajna zabawa! 

Szanowni Państwo!
 
16 października rozpocznie się głosowanie na projekty obywatelskie. Głosowanie trwa do 25 października 2021 r . Nasza szkoła startuje z projektem „Ekoszkoła - Szkoła Podstawowa Nr 24 w Toruniu”- SM 0434. Dzięki temu projektowi mielibyśmy szansę na wzbogacenie naszych terenów zielonych wokół szkoły i poprawę warunków do odpoczynku na tej przestrzeni zarówno dla naszych uczniów i rodziców, jak i mieszkańców osiedla.
 
Od zeszłego roku za zgodą rodzica/opiekuna prawnego mogą głosować również dzieci. Liczymy na Państwa głosy oraz głosy Waszych dzieci, bo to one będą korzystać z terenów zielonych wokół szkoły.
Głosujemy na stronie https://budzet.torun.pl/ , wybieramy opcję „NIEPEŁNOLETNI”, gdy głos oddaje dziecko lub „PEŁNOLETNI”, gdy głos oddaje dorosły.
 
Instrukcja głosowania dla dziecka:
• Na stronie https://budzet.torun.pl/ wybieramy opcję „NIEPEŁNOLETNI”.
• Następnie potwierdzamy, wpisujemy swoje imię i nazwisko i klikamy DALEJ.
• W kolejnym kroku podajemy dane osobowe dziecka i podajemy swój numer telefonu, który posłuży weryfikacji.
• Następnie, by zagłosować na nasz projekt, zaznaczamy opcję Głosowanie na zadania lokalne. Dokonujemy wyboru z listy lokalnej wybierając opcję Staromiejskie (SM).
• Nasz projekt „ Ekoszkoła - Szkoła Podstawowa Nr 24 w Toruniu”
• Po zagłosowaniu na nasz projekt można zagłosować dodatkowo na projekty ogólnomiejskie lub zaznaczyć opcję Głosuję tylko na jedną listę.
• Potwierdzamy swój wybór i wpisujemy kod weryfikacyjny. Klikamy Prześlij głos, po czym dostajemy sms-a z kodem potwierdzającym proces głosowania.
 
Dziękujemy, że każdego roku mogliśmy liczyć na Państwa pomoc. Wierzymy, że wspólnie zrealizujemy nasz kolejny projekt.
Ewa Wronkowska
dyrektor szkoły

Szkoła Podstawowa nr 24 Drużynowym Mistrzem Torunia w Kolarstwie !!!

Uczniowie z klasy 4e wybrali się 6 października na spacer po Starówce.

Pan przewodnik opowiadał nam ciekawe historie, legendy i wiele ciekawostek z dziejów naszego pięknego miasta.

29 września klasy VIIa i VIIf wzięły udział w Festiwalu Ekologicznym „Ochrona płazów ochrona gatunków. Edycja 2021” organizowanym na terenie Osady Leśnej Barbarka. Na uczniów czekało 10 stanowisk warsztatowych. W przystępny i atrakcyjny dla młodych osób sposób zaprezentowano wybrane zagadnienia ekologiczne dotyczące ochrony bioróżnorodności i walorów krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Nie bez znaczenia był wspólnie spędzony czas w pięknych okolicznościach przyrody.

View the embedded image gallery online at:
https://www.sp24torun.eu/index.php/klasy-4-6#sigFreeId1297f5b108

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, z tej okazji w szkolnej bibliotece gościliśmy uczniów z klas młodszych . W ten szczególny dzień Panie z biblioteki oraz Pani terapeutka w jesiennych koronach głośno czytały jesienne opowiadania i zagadki, oraz przygotowały zabawy i jesienne piosenki.
Podczas spotkania przypomniały uczniom, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy do odwiedzania  biblioteki :)

"W tym roku nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata".

Nasi uczniowie udali się wraz z rodzinami w różne rejony Torunia, by uczynić go piękniejszym. Nieźle się napracowali, a przy tym, jak się okazuje, świetnie się bawili, co widać na poniższych zdjęciach.

Brawo, EkoLudki

 

Humanisto, sięgnij po stypendium!

Jesteś uczniem VII lub VIII klasy szkoły podstawowej bądź licealistą? Historia i język polski to twój konik, a dodatkowo zdobyłeś nagrody na ogólnopolskiej olimpiadzie czy w regionalnym konkursie humanistycznym? Chciałbyś zdobyć dodatkowe fundusze na naukę i rozwój zainteresowań?

Zawalcz o stypendium edukacyjne marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w ramach projektu ,,Humaniści na start”!

To od 2 do 4 tysięcy złotych rocznie, wypłacanych przez 10 miesięcy danego roku szkolnego.

Masz czas na złożenie wniosku do 30 września.

Jak to zrobić?

  • do 30 września wejdź na stronę kujawsko-pomorskie.pl zaloguj się w generatorze i wygeneruj wniosek,
  • wydrukuj wniosek i dołącz do niego kserokopię świadectwa za ostatni zakończony rok szkolny oraz dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach. Dostarcz je do 30 września (decyduje data stempla pocztowego) do:
    Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
    (plac Teatralny 2, 87-100 Toruń).

Ważne informacje:

  • Projekt „Humaniści na start!” skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, którzy:

- z historii (historia i społeczeństwo) i języka polskiego uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5 oraz
- posiadają osiągnięcia, tzn. są laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów humanistycznych albo konkursów organizowanych w naszym regionie.
·  Zgłaszać się mogą również uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty w konkursach bądź olimpiadach sprzed 3 lat.
·  Stypendyści poprzednich edycji programów mogą ponownie ubiegać się o wsparcie na podstawie tego samego osiągnięcia (laureat, finalista, wyróżniony).

  • Możesz ubiegać się równocześnie o stypendium w projektach „Humaniści na start!” i „Prymus Pomorza i Kujaw”.

Więcej informacji oraz regulaminy znajdziesz na stronach Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego edukacja.kujawsko-pomorskie.pl oraz humaniści.kujawsko-pomorskie.pl

 

Powodzenia i do dzieła!

15 września uczniowie wszystkich klas siódmych SP 24 wraz z wychowawcami odwiedzili wystawę Ścieżki dorastania w Młynie Wiedzy.

Na ścieżce emocji zaglądali do „kapsuł emocji”, dowiedzieli się czym jest empatia, wykonywali przypinki z emotikonami. Na ścieżce społeczno-kulturalnej poznawali obrazy dorastania, mogli wczuć się w role zawodników sumo i powalczyć w bezpiecznych warunkach na ringu. Dzięki interaktywnemu stanowisku można było zostać mistrzem tańca nowoczesnego lub przenieść się na PolandRock Festival i zobaczyć go w 360 stopniach. Dostępne dla uczniów ubrania z różnych lat XX wieku pozwoliły przyjrzeć się stylom w modzie w ostatnim stuleciu, tabu kulturowemu oraz modyfikacjom ciała człowieka.

Na stanowiskach dotyczących ścieżki dojrzewania uczniowie mogli wczuć się w rolę ojca, matki, mogli poczuć się jak kobieta w ciąży, zakładając model brzucha kobiety ciężarnej. Ścieżka dojrzewania w spektakularnej i nieszablonowej formie ukazała uczniom m.in. rytuały przejścia w dorosłość w różnych kulturach, zmiany fizjologiczne i hormonalne w dorastającym organizmie.

View the embedded image gallery online at:
https://www.sp24torun.eu/index.php/klasy-4-6#sigFreeId7a13edd6f9

Uczniowie klasy 6A w dniu 6.09.2021 udali się do gospodarstwa rekreacyjno-terapeutycznego z alpakami na ulicy Mazurskiej w Toruniu.

Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i zamieszkują Amerykę Południową. Są to zwierzęta bardzo delikatne, płochliwe o łagodnym usposobieniu, zupełnie pozbawione agresji. Zaprzyjaźniają się z człowiekiem, a szczególnie z dziećmi. To zwierzęta inteligentne, czyste i hipoalergiczne. Wyglądają jak ogromne żywe pluszaki o puszystej, delikatnej wełnie i dużych oczach. Swym cichym pomrukiwaniem wywołują natychmiastową sympatię i radość u człowieka.

Dzieci poznały Kubusia, Bambiego, Timiego i Kulfona. Spotkanie i zabawa z nimi były fantastyczną przygodą integrującą klasę.

     W tym roku mijają 82 lata od wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie zaatakowały państwo polskie. Nasi żołnierze bohatersko stawiali opór najeźdźcy m.in. na Westerplatte, pod Wizną i nad rzeką Bzurą. 17 września 1939 roku granice naszego państwa przekroczyła armia Związku Sowieckiego. Od tego dnia osamotnieni Polacy walczyli na dwa fronty. Do działań na rzecz obrony niepodległości włączyła się ludność cywilna, która w nierównej walce z wrogami wspomagała działalność regularnej armii polskiej.  Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Bohaterów Września 1939. W ten sposób upamiętniamy i oddajemy cześć wszystkim, którzy wówczas ofiarnie, często tracąc życie, walczyli, byśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

informuję, że zaświadczenia OKE o wynikach egzaminów zgodnie z Komunikatem CKE będą wydawane uczniom/rodzicom od dnia 9 lipca od godziny 8:00 do 14:00. Odbierający proszeni są o posiadanie własnego długopisu w celu pokwitowania odbioru i wejście na teren szkoły pojedynczo i w maseczce. Dokumenty będą wydawane wg kolejności przybycia do sekretariatu.

Proszę o rozpropagowanie tej informacji z wykorzystaniem dostępnych mediów w gronie absolwentów i ich rodziców.

Z wyrazami szacunku

Ewa Wronkowska

dyrektor szkoły

Uczestniczymy w projektach

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

szkola24 szkola24

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok