Aktualności
KONKURSY W RAMACH PROJEKTU „FASCYNUJĄCA ZIEMIA” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk organizuje konkursy skierowane do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Fascynująca Ziemia” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Nauk dla Społeczeństwa. Celem konkursów jest propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno-przyrodniczej, zainteresowanie uczniów wyborem studiów na kierunkach przyrodniczych i technicznych oraz zwiększenie zainteresowania młodych ludzi karierą naukową.
PIERWSZY KONKURS „FASCYNUJĄCA ZIEMIA” SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW KLAS 6-8 SZKÓŁ POSTWAWOWYCH
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu typu Short dotyczącego wybranego zjawiska, które badają geofizycy. Film może dotyczyć na przykład ekstremalnych zjawisk pogodowych, trzęsień ziemi, powodzi, występowania zorzy polarnych, zanieczyszczeń powietrza itp. Materiał nie może być dłuższy niż 60 sekund. Jeden uczeń może przygotować tylko jedno Zadanie Konkursowe. Nie ma ograniczenia liczby Zadań Konkursowych zgłaszanych z tej samej szkoły. Zgłoszenia do Konkursu dokonuje nauczyciel przez formularz online. Nagrodą główną w konkursie jest udział w 3-dniowym Obozie Naukowym do Instytutu Geofizyki PAN i obserwatoriów geofizycznych w Świdrze i Belsku, w którym weźmie udział maks. 6 zwycięzców, oraz do 6 wyróżnień.
Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wzory oświadczeń dostępne są na stronie: https://www.igf.edu.pl/konkurs-2.php
Plakat o konkursie można pobrać ze strony: https://www.igf.edu.pl/download.php?plik=148
DRUGI KONKURS „CO ROBI GEOFIZYK?" SKIEROWANY JEST DO UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu dotyczącego pracy naukowców z dziedziny geofizyki i przesłanie go do 4 maja 2023 r. Film może dotyczyć w szczególności zagadnień z zakresu fizyki atmosfery, sejsmicznych badań litosfery, geofizyki teoretycznej, hydrologii i hydrodynamiki, magnetyzmu ziemskiego, badań polarnych i morskich. W Konkursie mogą brać udział wyłącznie uczestnicy indywidualni lub grupy dwuosobowe. Nagrodą główną w konkursie jest udział 3-dniowym Obozie Naukowym do Instytutu Geofizyki PAN i obserwatoriów geofizycznych w Świdrze i Belsku, w którym weźmie udział maks. 6 zwycięzców, oraz do 10 wyróżnień.
Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wzory oświadczeń dostępne są na stronie: https://www.igf.edu.pl/konkurs.php
Plakat o konkursie można pobrać ze strony: https://www.igf.edu.pl/download.php?plik=145
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z panią Agatą Goździk, Dział Komunikacji Naukowej i Edukacji Instytut Geofizyki PAN, tel. 22-6915650.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji na rzecz chorych dzieci. Szkolne Koło Wolontariatu "Pomaganie to wyzwanie" oraz Szkolne Koło Caritas.
Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie plastycznym pn: "Anioły, aniołki, anielice".
Laureatem tego konkursu został uczeń klasy 4a Borys Grożyński.
Jesteśmy szkołą, która podejmuje tematykę ekologiczną i uczestniczy w wielu akcjach związanych z tą tematyką. Wychowyjemy dzieci w duchu ekologii i dbania o naszą planetę. Dlatego nasza szkoła uczestniczyła w konkursie plastycznym pn: "Dobra energia daje prąd" organizowanym przez CKU Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Tam też znajduje się wystawa prac plastycznych uczestników tego konkursu.Zdobyliśmy pierwsze dwie nagrody i trzy wyróżnienia. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy na wystawę do CKU w Toruniu na ul.Plac Św.Katarzyny.
I nagroda Aleksander Makowski z klasy 5e
II nagroda Anastasia Karachentseva z klasy 6b
Wyróżnienia:
Blanka Martyna z klasy 4a
Elżbieta Czaczkowska z klasy 5b
Oliwia Kłodawska z klasy 5c
https://www.sp24torun.eu/index.php/klasy-4-6#sigFreeId324d282f34